Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Kujawsko-Pomorski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Toruń: żywność dojechała na czas

22.02.2013, Pomoc żywnościowa

15 ton żywności, ponad 350 zadowolonych osób, pomoc o wartości 59 tys. zł. Tak wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Toruniu podsumowali pomoc żywnościową udzielaną przez nich w ramach europejskiego programu pomocy żywnościowej (PEAD) w 2012 roku.

Wraz z końcem 2012 roku przyszedł czas na podsumowanie pomocy żywnościowej świadczonej przez filię ChSCh w Toruniu. Osoby uprawnione do otrzymywania wsparcia typował lokalny oddział MOPS, artykuły spożywcze pochodziły z Banku Żywności w Toruniu.

Do potrzebujących co miesiąc trafiały takie produkty jak mąki, kasze, makarony, olej, nabiał, zupy, konserwy. Działalność dobroczynna filii ChSCh w Toruniu była wspierana przez Urząd Miasta, który przyznał dotację w wysokości 5 tys. zł. Środki te zostały przeznaczone m.in. na transport żywności.

– W ostatnim miesiącu wydawania po odbiór artykułów spożywczych zgłosiło się 378 osób – mówi Henryk Buller, kierownik filii ChSCh w Toruniu. – Byli wśród nich zarówno ludzie starsi jak i młodzi. Usłyszeliśmy wiele słów podziękowań.

Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh) od lat uczestniczy w realizacji PEAD. Szacuje się, że z tego rodzaju pomocy w całej Polsce korzysta ok. 4 mln osób. Żywność z programu trafia do osób potrzebujących za pośrednictwem organizacji charytatywnych, w tym m.in. lokalnych filii ChSCh.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Kujawsko-Pomorski
ul. Lipowa 9
85-062 Bydgoszcz

Nr konta bankowego:
77 2030 0045 1110 0000 0276 5450

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij