Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Kujawsko-Pomorski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Toruń: 18 ton dla ludzi

22.02.2012, Pomoc żywnościowa

Wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) z Torunia podsumowali rok swojej działalności. Dzięki współpracy z Bankiem Żywności w Toruniu przekazali osobom potrzebującym ponad 18 ton artykułów spożywczych o łącznej wartości 51 tys. zł.

Makaron, ryż, mąka, pieczywo chrupkie, płatki kukurydziane – m.in. takie produkty mogły odbierać potrzebujące Torunianki i Torunianie.

– W 2011 roku udzielaliśmy systematycznie wsparcia 300 osobom skierowanym do nas przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Toruniu – mówi Henryk Buller, kierownik lokalnej filii ChSCh. – Współpraca z ośrodkiem układa się bardzo dobrze i w tym roku obejmiemy pomocą podobną liczbę osób.

Toruńska filia ChSCh – jak wiele jej podobnych, zlokalizowanych na terenie na całego kraju – została założona i jest prowadzona przez wolontariuszy.

– W ubiegłoroczne wydawanie żywności było zaangażowanych w sumie osiem osób. Trzy z nich to stali wolontariusze – mówi pan Henryk. – Wspólnie przepracowaliśmy łącznie 520 godzin.

Pomoc żywnościową prowadzi ponad 30 filii ChSCh, m.in. w Bydgoszczy, Koninie i Lidzbarku Warmińskim. Wolontariusze z Torunia cieszą się z przyznanej przez miasto dotacji na działalność w tym roku. Pierwsze wydawanie żywności z nowej puli odbędzie się prawdopodobnie w marcu.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

(aw)

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Kujawsko-Pomorski
ul. Lipowa 9
85-062 Bydgoszcz

Nr konta bankowego:
77 2030 0045 1110 0000 0276 5450

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij