Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Kujawsko-Pomorski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Strzelno: rozdali ubrania i zabawki

8.02.2012, Pomoc odzieżowa

– Kiedy do punktu wydawania odzieży przychodzi matka ze zmarzniętym maluszkiem, który ma ubrane za duże, wykoślawione buty, to taki widok zapiera dech w piersiach – mówi Barbara Karpińska, kierownik filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Strzelnie. 3 lutego po raz kolejny lokalni wolontariusze ChSCh obdarowali m.in. dzieci potrzebujące odzieżą i zabawkami.

Z pomocy skorzystało około 50 osób. Ubrania można było odbierać w siedzibie filii. Ponadto przy współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Strzelnie do tych najbardziej potrzebujących trafiły kurtki zimowe.   

– Ta akcja uświadomiła mi, jak wiele jest potrzeb – opowiada pani Barbara. – Trudno jest patrzeć obojętnie na dziecko ze zmarzniętymi stopami. Do dziś mam ten widok przed oczami. Oczywiście udzieliliśmy wsparcia, przekazując matce buty zimowe, ciepłe skarpety i odzież dziecięcą.

Tego samego dnia wolontariusze przekazali zabawki dla podopiecznych świetlicy przy Szkole Podstawowej we Wronowach. Dzięki temu w trakcie zbliżającego się balu karnawałowego każde z dzieci otrzyma maskotki. Odzież  trafiła również do podopiecznej MGOPS, która jest w trakcie hospitalizacji i po wyjściu ze szpitala nie miałaby w co się ubrać.

Osoby potrzebujące mogą się zgłaszać po pomoc każdego tygodnia. Punkt wydawania odzieży prowadzony przez filię w Strzelnie przy ul Słonecznej 3 czynny jest w każdy poniedziałek i środę, w godz. 10-14.  

Czytaj więcej o pomocy odzieżowej.

(aw)

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Kujawsko-Pomorski
ul. Lipowa 9
85-062 Bydgoszcz

Nr konta bankowego:
77 2030 0045 1110 0000 0276 5450

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij