Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Kujawsko-Pomorski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Kropla drąży skałę. Nasza codzienność we Włocławku

11.07.2011, Pomoc żywnościowa

Anna Mikołajczyk, kierownik włocławskiej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) za każdym razem uspokaja i zapewnia, że wszystkie z 350 osób dostaną identyczną rację. Nie ma znaczenia, czy ktoś odbierze żywność w pierwszej godzinie wydawania czy w ostatniej. Ale widocznie niektórym podopiecznym lęk każe stawiać się jak najwcześniej. Pani Anna chce wierzyć, że to niepokój, a nie głód.

– Cały czas czynimy starania, by objąć pomocą jak największą liczbę osób – Anna Mikołajczyk opowiada o punkcie wydawania żywności prowadzonym przez filię ChSCh we Włocławku. – I udaje nam się to. Potrzeba wielu żmudnych zabiegów, poszukiwania środków, ale kropla drąży skałę. Sponsorzy, dotacje, datki – byle do przodu.

Ostatnio pomógł sponsor z zagranicy. Dzięki jego wsparciu możliwe było opłacenie rocznej składki w banku żywności i podwojenie liczby beneficjentów. Ów sponsor, Polka mieszkająca na Wyspach Owczych, odwiedziła niedawno wraz z mężem nasz kraj.

– Zaprosiłam ich, bo bardzo chciałam, żeby sami się przekonali, jak dobry użytek zrobiliśmy z ich daru – opowiada pani Ania. – A oni nie tylko nas odwiedzili, ale też dzielnie pomogli  przy wydawaniu żywności. Zostali z nami cały dzień.

Może to rozbrajająca troska o innych, może osobisty przykład pani Ani sprawiają, że we Włocławku nie brakuje rąk do pracy. Każdemu rozładunkowi – trzem tonom produktów – łatwiej stawić czoło w siedem czy osiem osób. Samo wydawanie to już rutyna. Pani Anna pilnuje kart, czterech wolontariuszy sprawnie radzi sobie z rozdzielaniem artykułów spożywczych. 

Niestety, wolontariusze ciągle stoją przed dużymi wyzwaniami. Sen z powiek spędza problem z transportem. Trudno pozyskać stałą pomoc w tej kwestii, a wobec rosnących cen benzyny staje się to jeszcze trudniejsze. Tym bardziej nie ma co śnić o rozwiezieniu żywności najstarszym podopiecznym włocławskiej filii, a są wśród nich osoby w wieku 85 lat.

Jednak działacze ChSCh w Włocławka mają nadzieję, że i ten problem zostanie wkrótce rozwiązany. W końcu już nie raz doświadczyli pomocy ludzi wrażliwych serc…

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Kujawsko-Pomorski
ul. Lipowa 9
85-062 Bydgoszcz

Nr konta bankowego:
77 2030 0045 1110 0000 0276 5450

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij