Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Kujawsko-Pomorski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Bydgoszcz: jak rzucić i nie wrócić

30.01.2012, Pomoc osobom uzależnionym i współuzależnionym

Przez cały miniony tydzień w Bydgoszczy odbywała się terapia antynikotynowa zorganizowana pod nazwą „W ciągu 5 dni rzucisz palenie!”. Ponad 80% uczestników, którzy dotrwali do ostatniego, piątego spotkania, na zakończenie terapii już nie paliło. Zajęcia zorganizował Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Bydgoszczy wraz z lokalną filią Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

– Jeden z uczestników był na podobnej terapii 15 lat temu. Przez sześć lat nie palił, potem wrócił do nałogu. Teraz ponownie przybył na kurs „W ciągu 5 dni rzucisz palenie”, co świadczy, że wysoko go ocenia, mimo pewnych niepowodzeń w walce z uzależnieniem – ocenia Piotr Zawadzki, pastor Kościoła adwentystów, który prowadził terapię.

Podczas zajęć podawane były praktyczne sposoby, jak wytrwać bez papierosa przez pierwszych kilka dni. Ważne, by walczyć z nałogiem, uwzględniając aspekt fizyczny, psychiczny, a także duchowy.

Pięciodniowy program odwykowy znany jest na całym świecie. Zainteresowały się nim uniwersytety w wielu krajach, zyskał on też poparcie Światowej Organizacji Zdrowia i Amerykańskiego Towarzystwa ds. Walki z Rakiem. Szacuje się, że od czasu opracowania w 1959 r. w jego zajęciach na całym świecie wzięło udział 20 milionów ludzi.

Czytaj więcej o pomocy osobom uzależnionym i współuzależnionym.

(aw)

Na zdjęciu Piotr Zawadzki

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Kujawsko-Pomorski
ul. Lipowa 9
85-062 Bydgoszcz

Nr konta bankowego:
77 2030 0045 1110 0000 0276 5450

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij