Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Kujawsko-Pomorski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

O nas

Chrześcijańska Służba Charytatywna – Oddział Kujawsko-Pomorski to przede wszystkim dwie sprawnie działające Filie:

  • Filia Inowrocław
  • Filia Włocławek

Mimo, że nasz oddział nie jest szeroko rozbudowany, to nasi wolontariusze jak i kierownicy filii mają gorące do pracy serca, dzięki czemu możemy wiele zdziałać! Pracujemy społecznie – nie otrzymujemy wynagrodzenia za prowadzone przez nas działania. Naszą radością, satysfakcją i zapłatą jest pomoc niesiona drugiemu człowiekowi, poprawa jego jakości życia i uśmiech na jego twarzy. Kiedy osoby, którym niesiemy pomoc zaczynają żyć samodzielnie, godnie i są szczęśliwi – odnosimy sukces, bo właśnie to jest naszą misją.

Wierzymy, że ludzie ci otrzymane dobro i pomoc, są w stanie przekazywać później dalej, dzięki czemu świat staje się lepszy. Nasza wizją jest życie w świecie ludzi, którzy dążą do najwyższego rozwoju w każdym wymiarze życia i okazują sobie wzajemny szacunek i pomoc.

Każdy może się włączyć w takie działania. Jak?

  • Można włączyć się w organizowane przez nas akcje charytatywne;
  • Wesprzeć naszą fundację darowizną finansową lub rzeczową
  • Przekazać jeden procent podatku na naszą działalność statutową
  • Doraźnie pomagać w różnych projektach

Okazji i możliwości jest wiele – jedne bardziej wymagające, a inne mniej. Nie ważne na jaką opcję się zdecydujesz – ważne są twoje intencje, szczere serce, i pragnienie niesienia pomocy ludziom znajdującym się w potrzebie. Mamy nadzieję, że zachęcimy Cię do tego przedstawiając nasze główne gałęzie działalności:

Pomoc potrzebującym – nasza fundacja pomaga osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji i nie są w stanie zaspokoić podstawowych potrzeb życiowych.  Tak właśnie było w przypadku rodziny z Bydgoszczy dla której zbieraliśmy zarówno środki finansowe jak i dary rzeczowe.

Takich rodzin i potrzeb jest znacznie więcej. Dlatego, jeśli chcesz dołożyć swoją własną cegiełkę do tego typu działań, zachęcamy do wsparcia naszej fundacji środkami finansowymi, które zostaną przeznaczone na pomoc dla potrzebujących.

Pomoc ubogim – ten rodzaj naszej misji wypełniamy głównie poprzez liczne zbiórki żywności realizowane dla osób ubogich, głodnych i potrzebujących. Za nami są również różnego rodzaju akcje charytatywne w postaci zbiórek ubrań (zobacz: Kurtka dla maluchapomoc odzieżowa).

Pomoc dla chorych – pomoc w tej dziedzinie ma wiele twarzy. W niektórych przypadkach organizujemy specjalne zbiórki pieniężne na rzecz danej osoby dotkniętej cieżką chorobą lub niepełnosprawnością. Innym razem przygotowujemy bezpłatne spotkania dla mieszkańców naszego województwa dotyczące profilaktyki uzależnień. Uważamy, że tak samo ważne jak leczenie już istniejących chorób, jest zapobieganie im, dlatego staramy się organizować cyklicznie bezpłatne spotkania na których można dowiedzieć się od lekarzy i dietetyków wielu cennych rad na temat profilaktyki chorób cywilizacyjnych (zobacz: „Zatrzymaj młodość – Inowrocław”).

Pragniemy rozwijać szerzej naszą działalność statutową w obszarach takich jak:

  •  pomoc niepełnosprawnym
  • pomoc dzieciom i młodzieży
  • pomoc osobom starszym

Będzie to możliwe dzięki Waszemu wsparciu i zaangażowaniu! Jeśli dobro innych również lezy wam na sercu a nie stać was na przekazanie darowizny, to odpiszcie 1% swojego podatku na Chrześcijańską Służbę Charytatywną! To nic nie kosztuje!

Ważne dokumenty

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Kujawsko-Pomorski
ul. Lipowa 9
85-062 Bydgoszcz

Nr konta bankowego:
77 2030 0045 1110 0000 0276 5450

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij