Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Kujawsko-Pomorski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Główne kierunki działalności Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej – Oddział Kujawsko-Pomorski to:

Pomoc potrzebującym – nasza fundacja pomaga osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji i nie są w stanie zaspokoić podstawowych potrzeb życiowych.  Tak właśnie było w przypadku rodziny z Bydgoszczy dla której zbieraliśmy zarówno środki finansowe jak i dary rzeczowe.

Takich rodzin i potrzeb jest znacznie więcej. Dlatego, jeśli chcesz dołożyć swoją własną cegiełkę do tego typu działań, zachęcamy do wsparcia naszej fundacji środkami finansowymi, które zostaną przeznaczone na pomoc dla potrzebujących.

Pomoc ubogim – ten rodzaj naszej misji wypełniamy głównie poprzez liczne zbiórki żywności realizowane dla osób ubogich, głodnych i potrzebujących. Za nami są również różnego rodzaju akcje charytatywne w postaci zbiórek ubrań (zobacz: Kurtka dla maluchapomoc odzieżowa).

Pomoc dla chorych – pomoc w tej dziedzinie ma wiele twarzy. W niektórych przypadkach organizujemy specjalne zbiórki pieniężne na rzecz danej osoby dotkniętej cieżką chorobą lub niepełnosprawnością. Innym razem przygotowujemy bezpłatne spotkania dla mieszkańców naszego województwa dotyczące profilaktyki uzależnień. Uważamy, że tak samo ważne jak leczenie już istniejących chorób, jest zapobieganie im, dlatego staramy się organizować cyklicznie bezpłatne spotkania na których można dowiedzieć się od lekarzy i dietetyków wielu cennych rad na temat profilaktyki chorób cywilizacyjnych (zobacz: „Zatrzymaj młodość – Inowrocław”).

Jeśli chodzi o profilaktykę warto również wspomnieć organizowane przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną wystawy diagnostyczno-edukacyjne EXPO Zdrowie. Cała wystawa składa się z ośmiu stanowisk, na których promowane są zasady zdrowego stylu życia takie jak: dieta, ruch, woda, słońce, wstrzemięźliwość, powietrze, odpoczynek i spokój. Przechodząc przez poszczególne punkty, uczestnik poddaje się różnorodnym badaniom, m.in. pomiarowi cukru, cholesterolu, ciśnienia krwi, tkanki tłuszczowej oraz spirometrii (badanie pojemności płuc). Wyniki badań, zapisywane w Osobistej Karcie Badań, służą do obliczenia wieku biologicznego oraz końcowej konsultacji z lekarzem. Do tej pory taką wystawę udało nam się zorganizować w Chełmnie. Liczymy jednak na to, że przebadamy więcej osób w kolejnych miastach naszego województwa.

Pragniemy rozwijać również szerzej naszą działalność statutową w obszarach takich jak:

  • pomoc niepełnosprawnym
  • pomoc dzieciom i młodzieży
  • pomoc osobom starszym

Będzie to możliwe dzięki wsparciu i zaangażowaniu osób o wielkich sercach! Jeśli dobro innych również leży Wam na sercu a nie stać was na przekazanie darowizny, to odpiszcie 1% swojego podatku na Chrześcijańską Służbę Charytatywną! To nic nie kosztuje!

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Kujawsko-Pomorski
ul. Lipowa 9
85-062 Bydgoszcz

Nr konta bankowego:
77 2030 0045 1110 0000 0276 5450

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij